You are currently viewing Występ kwartetu smyczkowego w Teatrze Maska

28 maja kwartet smyczkowy działający w Szkole Muzycznej II stopnia wystąpił w Teatrze Maska podczas obchodów Dni Osiedla Śródmieście. Zaprezentowany program spotkał się dużym uznaniem publiczności, która szczelnie wypełniła salę teatralną. Kwartet przygotowany przez p. Natalię Musz wystąpił w składzie: Alicja Gut, Amelia Borowiec (skrzypce), Michał Hajduk (altówka) oraz Jan Cwenar (wiolonczela). Był to także kolejny etap działań w ramach projektu Erasmus+, kwartet bowiem zaprezentuje się niebawem w Wilnie podczas przypadającej na przyszły tydzień mobilności.

W ramach tygodniowego pobytu w Wilnie czekają naszych uczniów koncerty oraz wspólny z uczniami wileńskiej szkoły muzycznej projekt dotyczący muzyki filmowej. Wystąpi między innymi kwintet fortepianowy z muzyką patrona, W. Kilara, a także kwartet instrumentów dętych blaszanych. Zaplanowane są warsztaty i pokaz gry na instrumentach ludowych.

Za naszych młodych muzyków trzymamy mocno kciuki i życzymy kolejnych pięknych prezentacji! Zapraszamy także do śledzenia aktualności!

Dodaj komentarz