You are currently viewing WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „OBRAZY MUZYKĄ MALOWANE” II edycja
W marcu 2024 roku świetlica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie przeprowadziła II edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Obrazy muzyką malowane”. Organizatorami konkursu byli: mgr Marta Banek, mgr Barbara Maczuga, mgr Witold Walawender. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Kuriera Rzeszowskiego. Celem konkursu było przybliżenie twórczości polskich kompozytorów, a w szczególności patrona szkoły – Wojciecha Kilara. Wybitnego pianisty i kompozytora, uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku pięciu, sześciu i siedmiu lat. Łącznie na konkurs wpłynęło 67 prac z terenu województwa podkarpackiego. Jury konkursowe, w myśl zasad regulaminu, obejrzało wszystkie prace i przyznało nagrody i wyróżnienia. W tym Nagrodę Dyrektora Szkoły i Nagrodę Jury Dziecięcego. W dniu 7 marca 2024 laureatom wręczono dyplomy i upominki podczas uroczystego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły.