You are currently viewing Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Niedziela, 29 września, to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, dlatego w naszej Szkole piątek rozbrzmiewał głosami czytających uczniów.O zaletach czytania wiedzą wszyscy,  to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywania wiedzy,  rozwijania wyobraźni czy wzbogacania słownictwa, głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.Warto pamiętać, że książki mogą znacząco zmienić i nasze życie, i nas samych a ludzie oczytani mają duże większe szanse na zrobienie oszałamiającej kariery.
Szkolny Dzień Głośnego Czytania zgromadził wszystkie klasy wokół wybranych lektur. Na lekcjach języka polskiego, w świetlicy i w czasie przerw uczniowie wraz z nauczycielami przenosili się w zaczarowany świat książki czytając wybrane fragmenty prozy polskiej i zagranicznej.