You are currently viewing Wojewódzki Konkurs Plastyczny Obrazy Muzyką Malowane

Świetlica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Zespole Szkół Muzycznych Nr 2
Wojciecha Kilara w Rzeszowie
zaprasza do udziału
w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
„OBRAZY MUZYKĄ MALOWANE”
pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa
oraz
patronatem medialnym Kuriera Rzeszowskiego

 

Muzyka towarzyszy ludziom od zawsze i odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego z nas – niezależnie od tego czy będą to dźwięki muzyki klasycznej czy rockowe brzmienia. Słuchając muzyki przenosimy się w inny świat. Wielu malarzy czerpało z niej inspirację, aby stać się kompozytorem barw na obrazie.

Celem naszego konkursu jest przybliżenie twórczości polskich kompozytorów, a w szczególności patrona naszej szkoły – Wojciecha Kilara. Wybitnego pianisty i kompozytora, uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej naszych czasów.

Mamy nadzieję, że muzyka ta okaże się Wam bliska i będzie łatwa do interpretacji, a Wasze prace ukażą nieznane jeszcze oblicze utworów Wojciecha Kilara lub innych znanych Wam kompozytorów polskich.

Posłuchajcie dowolnego utworu, a następnie przedstawcie swoje przeżycia w formie plastycznej.

Regulamin Konkursu