You are currently viewing Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w UrbanLabie

24 stycznia b.r. w Urban Lab Rzeszów odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, adresowany do uczniów szkół podstawowych. Główne cele, które przyświecały temu wydarzeniu, to prezentacja wokalnie uzdolnionych dzieci, propagowanie polskiej twórczości muzycznej – związanej z okresem Bożego Narodzenia i jednocześnie kultywowanie tradycji kolędowania wśród Najmłodszych.

W konkursie – w swoich kategoriach wiekowych – zaprezentowały się z sukcesem dwie uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie:

♫   Kira Twardy z kl. 7 OSM I st. – Laureatka I miejsca.

W Jej wykonaniu usłyszeliśmy nastrojową piosenkę Panu kołysankę przy akompaniamencie gitarowym  pani Katarzyny Pietrzkiewicz; 

oraz

♫   Aleksandra Wydrzyńska z kl. 3 OSM I st.  – Laureatka III miejsca,

która zaśpiewała kompozycję Z. Preisnera To już pora na Wigilię z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego: skrzypce – Szarlotta Staroń z kl. 7 OSM, wiolonczela – Filip Kuraś z kl. 8 OSM oraz instr. klawiszowy p. Gabriela Leś – nauczyciel ZSM nr 2.

Dodaj komentarz