You are currently viewing Międzynarodowe sukcesy naszych uczennic

W dniach 10-12 grudnia nauczyciele i uczniowie ZSM nr 2 udali się do Wilna, aby obserwować organizację i wziąć udział w międzynarodowym konkursie smyczkowym im. V. Radovičiusa. W ramach współpracy między konkursami do pracy w jury został zaproszony nauczyciel z naszej szkoły, p. Robert Piękoś. Na konkursie wspaniale zaprezentowały się nasze uczennice zdobywając laury w swoich kategoriach wiekowych: Małgorzata Misielak (wiolonczela) – I miejsce, zaś Kinga Głowacka (kontrabas) – II miejsce (I-go nie przyznano). Przy fortepianie towarzyszyła im p. Małgorzata Drzewicka-Dudek walnie przyczyniając się do tak wspaniałych osiągnięć! Drugiego dnia wszyscy wzięli udział w warsztatach instrumentalnych prowadzonych przez członków jury.

Serdecznie gratulujemy Małgosi i Kindze, oraz nauczycielom: p. Dorocie Długosz-Smeli i p. Robertowi Piękosiowi życząc dalszych sukcesów!

Wyjazd był częścią projektu Erasmus+, jaki nasza szkoła realizuje we współpracy z Vilnius Naujoji Vilnia Music School.

Dodaj komentarz