You are currently viewing Koncerty w Wilnie

W dniach 24-27.05.2022 mieliśmy zaszczyt gościć w Wilnie na zaproszenie Naujosios Vilnios muzikos mokykla. Na koncercie galowym w wileńskim Ratuszu w środę, 25 maja wystąpił Artur Pudło, nasz tegoroczny dyplomant klasy puzonu p. Wojciecha Kusia, z p. Anetą Czach przy fortepianie. Wśród wykonawców znaleźli się również uczniowie z innych szkół muzycznych współpracujących z NVMM – m.in. z Estonii i z Polski ( z Zambrowa). Wieczorny bankiet dla uczestników koncertu był okazją do zacieśnienia istniejących kontaktów i nawiązania nowych.

Na drugi dzień p. Wojciech Kuś poprowadził warsztaty z uczniami klas puzonu wileńskiej szkoły muzycznej. Według opinii gospodarzy spotkanie z rzeszowskim pedagogiem było bardzo owocne i cenne tak dla uczniów, jak i nauczycieli z Wilna. Całość spotkania zwieńczył popołudniowy koncert w wykonaniu Artura oraz p. Anety Czach, który cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności szkoły w Wilnie. Nasz uczeń znakomicie zaprezentował się w niedługim, ale jak to określili gospodarze, wyrazistym repertuarze.

Składamy serdeczne podziękowania dla p. Dyrektora Ricardasa Sviackeviciusa, p. Ingridy Milasiute i p. Tomasa Karka z Naujosios Vilnios muzikos mokykla  za zaproszenie oraz za niezwykle owocny wspólnie spędzony czas!

Koncert…

Warsztaty…

Dodaj komentarz