You are currently viewing Fotorelacja z Wilna: cz.3 / Erasmus +

Przyszedł czas na naszą ostatnią relację z pobytu w Wilnie. A dotyczyć ona będzie zajęć pozamuzycznych, choć nierozłącznie z nią związanych. Mieliśmy możliwość poznać to piękne miasto wraz z jego przebogatą tradycją nie tylko od strony historii powszechnej, ale z muzyką w tle. Byliśmy w ważnych dla kultury polskiej i litewskiej miejscach, widzieliśmy wiele przemian, jakie zaszły tam przez lata. Mogliśmy także dotknąć jej podczas wieczoru narodowego uczestnicząc
w litewskich tańcach narodowych i grając na litewskich instrumentach muzycznych.

Wizyta w Muzeum Energetyki i Techniki zwieńczona koncertem na pewno pozostanie w naszej pamięci! Dziękujemy także za możliwość współtworzenia koncertu finałowego, za tydzień owocnych i inspirujących zajęć! Za nowe znajomości i przyjaźnie, za życzliwość i wiele dobrego! I za kończący ten czas pobyt w Trokach, gdzie poznaliśmy korzenie litewskiej tradycji, tak bardzo różnorodnej i wspólnej!

Projekt „Międzynarodowa praktyka wykonawcza, sceniczna i konkursowa drogą do kariery artystycznej” był realizowany od 1 lutego 2022 roku.

Koordynatorzy: Aneta Czach, Dangira Goštaltavičiūtė, Grzegorz Łobodziński, Ingrida Milasiute. Był to pierwszy międzynarodowy projekt europejski dla obydwu szkół w ramach programu Erasmus+.

 
 

Dodaj komentarz