You are currently viewing „Fizyka dla smyka” w Akademii Nauki w Rzeszowie

W dniu 5 grudnia uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach naukowych „Fizyka dla smyka” w Akademii Nauki w Rzeszowie. Zajęcia były prowadzone przez Panią Ewę Nabożny. Warsztaty dotyczące magnetyzmu były niezmiernie ciekawe. Dzieci zdobywały informacje na temat tego, czym jest magnes, jakie są rodzaje magnesów oraz do czego są one wykorzystywane. Mogły w praktyce sprawdzić właściwości różnych typów magnesów i sami spróbować swoich sił w ich rozłączania. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo aktywni, bardzo chętnie włączali się we wszelkie proponowane aktywności. Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli zobaczyć „lewitującą Ziemię” oraz swobodnie pobawić się prezentowanymi podczas zajęć (i nie tylko) pomocami. Mieli także trochę czasu na szaleństwa na „placu zabaw”. Uczniowie do szkoły wrócili w niezmiernie dobrych nastrojach, bogatsi o nowe wiadomości.