You are currently viewing Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

8 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Akademia odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli: p. Doroty Długosz-Smeli, p. Małgorzaty Drzewickiej-Dudek, p. Marzeny Mac-Lubowieckiej, p. Natalii Musz, p. Żanny Parchomowskiej, p. Izabeli Ziemińskiej oraz p. Jacka Laski, który przygotował chór.

Uczniowie PSM I st. i SM II st. zaprezentowali m. in. polskie tańce narodowe w wykonaniu instrumentalistów: Zuzanna Jurczak, Małgorzata Misielak, Przemysław Skawina oraz wiersze w wykonaniu uczniów: Zuzanna Jurczak, Celina Fluder, Milena Papuzińska, Kamila Dymek, Daria Filip, Anna Chmura, Weronika Mazurkiewicz, Paweł Sztolc. Doniosłego charakteru uroczystości dopełnił chór.

Pełne emocji występy publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami.

Uroczystość podkreśliła wartości, takie jak patriotyzm, wolność oraz historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla Polski.

Prowadzenie koncertu Łucja Żyłka i Dawid Filip.

Koordynacja: p. Izabela Ziemińska

Fot. Agnieszka Hałdys