Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina korzeniami sięga roku 1944 i niedawno obchodziła Jubileusz 60-lecia swego istnienia. To tutaj swe pierwsze kroki w obcowaniu z muzyką stawiał światowej sławy kompozytor - Wojciech Kilar - patron dzisiejszego Zespołu Szkół Muzycznych. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. kształci dzieci i młodzież w dwóch cyklach nauczania: szecioletnim i czteroletnim. Program nauczania obejmuje wyłącznie zajęcia muzyczne, które odbywają się po południu tak, aby nie kolidowały z zajęciami uczniów w ich szkołach macierzystych. Szkoła umożliwia naukę gry na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, akordeonie, klarnecie, flecie poprzecznym, saksofonie, trąbce, puzonie, oboju, waltornii i instrumentach perkusyjnych. Do zajęć obowiązkowych należą również chór, orkiestra lub zespoły kameralne oraz zajęcia teoretyczne. Istnieje możliwoć uczęszczania na zajęcia zespołu rytmicznego. Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników badań przydatności, które odbywają się w pierwszym tygodniu maja.